Nasza oferta

Zbiornik

Zbiorniki i oczyszczalnie

Podstawową funkcją zbiorników na wodę jest magazynowanie wody deszczowej. Jej gromadzenie, przy obserwowanych w ciągu ostatnich lat anomaliach pogodowych z długotrwałymi okresami suszy, gwałtownymi i intensywnymi opadami deszczu, nabiera szczególnego znaczenia. Wykorzystanie zbiornika podczas burz pozwala zmniejszyć ryzyko lokalnych podtopień, a zmagazynowana w ten sposób woda może zostać użyta podczas okresu suszy np. do podlewania roślin. Wymierną korzyścią będzie zmniejszenie ilości wody pobranej z sieci wodociągowej, a tym samym znaczące obniżenie rachunków za wodę. Warto podkreślić, że stosowanie zbiorników służących do magazynowania oraz późniejszego wykorzystania wody deszczowej jest jednym z istotnych działań prowadzących do poprawy systemu gospodarki wodno-ściekowej oraz ochrony środowiska.

Osadnik gnilny jest podstawowym urządzeniem stosowanym do oczyszczania ścieków w małych oczyszczalniach.

Proces oczyszczania ścieków w oczyszczalniach biologicznych składa się z trzech etapów.

Pierwszy etap obejmuje oczyszczanie ścieków w osadniku gnilnym. W tym etapie ze ścieków usuwane są substancje nierozpuszczalne w wodzie, etap ten często nazywany jest podczyszczaniem ścieków. W osadniku gnilnym zachodzą procesy sedymentacji, czyli opadania cząstek i flotacji, czyli wypływania cząstek na powierzchnie ścieków, oraz fermentacji zgromadzonego osadu.

Drugi etap oczyszczania ścieków obejmuje oczyszczanie ścieków w reaktorze biologicznym, w którym przy pomocy procesów tlenowych usuwane są ze ścieków zanieczyszczenia organiczne. Głównym elementem znajdującym się w reaktorze są odpowiednio zaprojektowane kształtki, które dzięki swojej budowie, umożliwiają rozwijanie się na nich błony biologicznej tzw. biofilmu. Mikroorganizmy znajdujące się w błonie biologicznej, przy udziale tlenu, rozkładają substancje organiczne zawarte w ściekach.

Trzecim, ostatnim etapem oczyszczania ścieków jest oddzielenie, w procesie sedymentacji, od oczyszczonych ścieków osadu nadmiernego. Proces ten zachodzi w osadniku wtórnym.

Zbiornik
Zbiornik

Ścieki oczyszczone w oczyszczalni biologicznej można odprowadzić:

– do gruntu poprzez studnie chłonną, tunele rozsączające lub drenaż,

– do wód płynących.

W skład oczyszczalni wchodzą:

Osadnik gnilny z przegrodą,

Reaktor biologiczny, wewnątrz którego znajdują się:

-dyfuzor drobnopęcherzykowy do napowietrzania ścieków,

-pompa mamutowa do recyrkulacji osadu nadmiernego,

– ruchome zanurzone złoże biologiczne,

Skrzynka sterownicza ze sterowaniem oraz dmuchawą membranowa.

Sprawdź nasze pozostałe oferty

Potrzebujesz wyceny?

Jeżeli potrzebujesz wyceny towarów wyślij zapytanie i podaj adres e-mail lub numer telefonu w skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe z propozycją oferty.